Co si počít, než vyjde další díl?

V předchozích letech vyšly tři novely, které se ságou Mycelium bezprostředně souvisejí.

Hvězdy české sci-fi

Lunapark Luna

Novela Lunapark Luna se odehrává čtyřicet let před dějem ságy Mycelium a vypráví o prvním setkání Pozemšťanů s civilizací Össe. Protagonisty novely jsou rodiče Lucase Hildebrandta, hlavního hrdiny Mycelia. Také pro ně je to první setkání – a ne zrovna příjemné. Novela vyšla v antologii Hvězdy české sci-fi (Argo, Praha 2010) a v příslušném roce získala cenu Akademie SFFH v kategorii Povídka.

KOUPIT
Hvězdy české sci-fi

Ten, kdo přišel z vesmíru

Tato povídka (rozsahem spíše novela) vznikla již v roce 1986 jako vůbec první příběh z 'argenitového' vesmíru. Od té doby prošla několika úpravami a stala se základem, na který celá sága Mycelium navazuje. Odehrává se přibližně dva měsíce před dějem Mycelia. Je to příběh Aš~šáda, Pozemšťana vychovaného na vzdálené Fomalhiwě. Aš~šád při pokusu o návrat na Zemi ztroskotá na planetě D-alfě a odhalí nečekané tajemství. Novela vyšla ve sbírce Na pomezí Eternaalu – Legendy o argenitu (Plus, Praha 2010).

Beztvaré měnící se

Novela, napsaná v roce 2009 přímo pro výše uvedenou sbírku. Tajemství, které Aš~šád odhalil na D-alfě, ohrožuje i Zemi, čemuž se snaží zabránit velekněžka össenské Církve. Vyšlo v: Na pomezí Eternaalu – Legendy o argenitu (Plus, Praha 2010).

KOUPIT

Argenitový vesmír

Kromě tří výše uvedených novel vyšly i další příběhy z téhož světa ('argenitového vesmíru'), odehrávají se však v jiném období jeho historie a s Myceliem bezprostředně nesouvisejí. Více o tomto světě a dalších autorčiných knihách se lze dočíst na jejích stránkách www.argenite.org.